#LessPlasticChallenge

Dołącz do nas i bądź #LessPlastic!

Do niedawna, rocznie wyrzucaliśmy w naszej firmie 9 ton plastikowych butelek PET.

To tyle, ile ważą dwa dorosłe słonie lub ponad 250 tys. półlitrowych butelek, które zużywaliśmy co roku, zapewniając wodę pracownikom i gościom naszej fabryki. Zmieniliśmy to. Od stycznia 2019 roku butelki PET zniknęły z naszej siedziby.

Jesteśmy firmą świadomą. Zrównoważony rozwój i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym są dla nas bardzo ważne, dlatego podjęliśmy tak zdecydowane kroki.

Jak to zrobiliśmy?

Zaczęliśmy od akcji edukacyjnej dla pracowników, pomagającej świadomie podejść do zmiany. Następnie pracownicy otrzymali butelki wielokrotnego użytku, do których nalewają kranówkę podawaną przez odpowiednie dystrybutory. Na spotkaniach woda serwowana jest w szklanych karafkach i szklankach.

Dzięki zaangażowaniu i świadomej postawie wszystkich pracowników od stycznia 2019 roku butelki PET zniknęły z Danfoss Poland. W ten sposób co roku wyeliminujemy 9 ton plastikowych odpadów PET.

Po wielkim sukcesie #LessPlastic w Polsce, wdrożyliśmy nasz pomysł również w Czechach, Serbii, Chorwacji i Rumunii, gdzie łącznie wyeliminowano już 178 520 butelek PET! Naszym celem jest zredukowanie kolejnych 110 tysięcy, czyli prawie 15 ton w całym regionie Europy Wschodniej!

Zaczęliśmy od siebie i teraz chcemy podzielić się tym projektem i zainspirować innych do dalszego działania. Danfoss Poland rusza z akcją #LessPlasticChallenge.

Chcemy to szeroko komunikować i „zarazić” wszystkich, którzy są gotowi przyjąć wyzwanie i zmniejszyć zużycie plastiku – nie tylko w firmach, ale też w codziennym życiu.

Na stronie LessPlastic.pl, będziemy gromadzić wiedzę o plastiku i o tym jak się go pozbyć. Zamieścimy tam relacje z wysiłków wszystkich, którzy do nas dołączą i podejmą wyzwanie.

Chcesz dołączyć do #LessPlasticChallenge? Napisz w mailu „Podejmuję wyzwanie” i wyślij na adres aleksandra_stepniak@danfoss.com, a my skontaktujemy się z Tobą i omówimy dalsze kroki.

Nie czekaj!

Ogranicz plastik już dziś!